Co robić przy nagłej awarii hamulców na drodze?

0
158

Awaria hamulców to bardzo duży i poważny problem. Zwłaszcza, gdy pojawia się w trakcie jazdy, jest poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa i niestety może wystąpić nagle, gdy przez chwilę przeoczymy obsługę mechaniczną samochodu. W tym wpisie opiszemy co zrobić, jeśli hamulce Twojego pojazdu nagle zawiodą, gdy jesteś w trakcie jazdy.

Przede wszystkim zachowaj spokój. Zachowaj równowagę i staraj się nie wpadać w panikę. Jest to niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim otoczeniu. Zachowując bezpieczeństwo, możesz dobrze działać pod presją. Po prostu oddychaj głęboko i staraj się być świadomy swojego otoczenia i odzyskać jak najwięcej kontroli nad pojazdem, aby bezpiecznie zjechać z autostrady lub drogi.

Pomoc drogowa i holowanie w razie problemów z hamulcami

Nie wyłączaj samochodu, nawet jeśli wydaje się to dobrym pomysłem. Może to spowodować dalsze poślizgi przez wyłączenie układu kierowniczego lub nawet całkowite zablokowanie układu kierowniczego. Spowoduje to, że będziesz mieć znacznie mniejszą kontrolę nad swoim samochodem. Utrzymuj silnik włączony, aż całkowicie się zatrzymasz. Ponadto trzymanie samochodu włączonego ułatwi bezpieczne sprowadzenie go na pobocze.

W momencie wystąpienia awarii włącz światła awaryjne, aby inni kierowcy na drodze wiedzieli, że jesteś zepsuty, zwłaszcza w nocy! Jeśli wokół ciebie są ludzie, możesz także zatrąbić, aby ostrzec każdego wokół siebie.

Staraj się zmniejszać biegi stopniowo, o jeden bieg na raz. Nie zmieniaj biegu na pierwszy od razu, ponieważ może to spowodować poślizg. Jeśli Twój samochód ma automatyczną skrzynię biegów, zdjęcie stopy z pedału przyspieszenia pomoże mu się przesunąć. Pomoże Ci to ustawić samochód na bezpieczną odległość, na której możesz bezpiecznie włączyć hamulce awaryjne.

Co należy zrobić po awarii hamulców?

Spróbuj równomiernie i mocno naciskać na pedał hamulca i sprawdź, czy uda Ci się uzyskać przynajmniej połowę mocy hamowania, aby spowolnić samochód. Bądź ostrożny, robiąc to i nie naciskaj zbyt mocno, tylko równomiernie i mocno.

Wezwanie firmy oferującej holowanie Poznań może być podstawową kwestią! Gdy Twój samochód znajdzie się w bezpiecznym miejscu, całkowicie zatrzymany lub zboczy z drogi,

zadzwoń do zaufanego dostawcy usług holowniczych, aby uzyskać szybką pomoc i natychmiastowe, wygodne rozwiązania!